Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Brown Irak soruşturmasında görünmeye çağırdı

  • Listed: 10 Ekim 2017 16:15

Description

Eski savunma bakanı Geoff Hoon, soruşturma sırasında Bay Brown’un şansölye olarak Hazine tarafından çatışmadan önceki yıllar içinde kuvvetleri doğru bir biçimde finanse edemediğini ve daha sonra istilayı takiben bütçelerini düşürdüğünü söyledi.
Afganistan’daki mevcut çatışmada kullanılmış olabilecek yeni helikopterler de dahil olmak üzere hayati yeni ekipman talimatları, Hazinenin maliyet düşürme önlemlerinin bir sonucu olarak iptal edildi.
“Sanırım şu ana kadar bu bütçeyi harcamamız gerektiğini düşündüğümüz şekilde harcamıştık, o halde şu helikopterler muhtemelen her an hizmete giriyor” dedi.
Liberal Demokrat dışişleri sözcüsü Edward Davey, yaz mevsimine kadar kanıt sunmak zorunda kalmayan Bay Brown’un ülkenin sandık başına gitmeden önce ortaya çıkmasının önemli olduğunu söyledi.
Davey, “Gordon Brown’un parmak izlerini bir kez daha görebiliriz, ancak adamın kendisinden hiç bir iz yok” dedi. Başbakan, seçim öncesinde seçmenlere bilinçli bir seçim yapmak için Irak Soruşturması öncesinde görünmelidir. ”
Bay Hoon, soruşturmada, Hazine’nin 1998’in stratejik savunma incelemesinin (SDR) tam olarak finanse edilmediğine dair Savunma Bakanlığı’nda güçlü bir inancın bulunduğunu söyledi.
SDR, Soğuk Savaş’ın sona ermesine kadar uzanan güçlerin tarihi zenginliklerini düzeltmesi gerektiği halde Bay Hoon, daha fazla para istediğinde reddedildiğini söyledi.
Hazine, 2003 yılının sonbaharında -en işgalden yaklaşık altı ay sonra- bir kez daha bir darbe gördü; maliyetleri düşürecek olan yeni Beyaz Saray muhasebe kuralları, geçen yıl ortaya çıkardığı maliyetleri artırmak için esneklik sağladı. güçler.
Helikopterlerin olmamasının, İngiliz birliklerinin, hafif zırhlı Snatch Land Rovers ile karayoluyla daha fazla yolculuk yapması gerektiği anlamına geldiğini ve bunun yol kenarındaki bombalara karşı oldukça savunmasız kalabileceğini belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.