Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Japonya’nın bebek sayısı az, ölümler daha

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:50

Description

Sağlık bakanlığı istatistiklerine göre, geçtiğimiz yıl toplamda 1.069 milyon doğum yapan 22 bin daha az Japon bebek doğdu. Düşüş 2008’de hafif bir artış izliyor.
Bu arada, ölüm sayısı dokuzuncu yılda 1.144 milyona çıktı – hükümet bu verileri 1947’de kaydetmeye başlamasından bu yana en yüksek rakamdı.
Bir bakanlık yetkilisi, “Nüfusun düşüş trendinin, nüfusun yaşlanması nedeniyle ölümlerin sayısı arttıkça gelecekte de devam etmesi beklenirken, çocuk doğurma yaşındaki kadınların sayısı azalmaktadır” dedi.
Doğurganlık oranlarının aşırı düşük olması ve dünyadaki en uzun yaşayan insanlar olması nedeniyle Japonya, sağlık ve sosyal refah programlarının altına düşmesi beklenen demografik bir zaman bombasıyla karşı karşıyadır.
Başbakan Yukio Hatoyama, geçtiğimiz hafta, daha çok kadının bebek sahibi olmaya teşvik edilmesi için çocuklara yönelik harcamaların artırılmasını içeren bir bütçe açıkladı.
Ancak korkutucu bir gerçekle karşı karşıyadır.
Japonya, 31 büyük ülke arasında en düşük çocuk yüzdesine sahiptir. Hükümetin tahminlerine göre, mevcut nüfusu 126 milyon olan ülkenin yaklaşık% 40’ı 65 yaşın üzerinde 2050 yılına kadar çeyrek küçüleceği tahmin ediliyor.
Daha az Japon da evleniyor. Sağlık bakanlığı 2009’da evlilik sayısının bir önceki yıla göre% 1.7 azalarak 714.000 kişiye gerilediğini açıkladı. Boşanmalar yaklaşık 2.000 kişi tarafından 253.000’e yükseldi.
Önde gelen ölüm nedenleri kanser, kalp hastalığı ve inme idi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.