Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kimliği belirsiz savaş ölüleri dinlenmek için koydu

  • Listed: 11 Ekim 2017 06:25

Description

1916’da Fromelles Muharebesi sırasında hayatlarını kaybeden askerler 50 yıldır kurulacak olan Commonwealth War Graves Komisyonu mezarlığında askeri onurlarla gömülecekler.
Gazilere bakan Kevan Jones, Avustralya muadili, Gaziler İşleri Bakanı Alan Griffin, savaş sırasında düşen asker aileleri ve küçük Fransız köyü Fromelles’ten gelenlerin, Fromelles (Söğüt Ağacı) Askeri Mezarlığındaki bir saatlik hizmete katılmaları bekleniyor.
Vücutlar geçen sene savaştan sonra Almanlar tarafından gömülmüş altı kitle mezarından kazılmıştı.
Askeri mezarların geri kalan kısmı, önümüzdeki ay boyunca haftada üç kez, hava koşullarına izin vererek, her gün yaklaşık 30 günde bir yerinde olacak.
Bay Jones, “Her iki hükümetin de, bu cesur askerlere Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra düşen görevimizi yerine getirmek için uygun bir dinlenme yeri verme arzusu vardı, bugün biz bu süreci başlattık. zaten başlamış ve bunun için yardım etmek için Fromelles savaşında bir akrabamın öldüğünü düşünen aileleri tekrar teşvik ediyorum “dedi.
Fromelles Savaşı 19 Temmuz 1916’da başladı ve Batı Cephesinde, birliklerin katıldığı ilk büyük savaştı. Commonwealth Savaşı Mezarları Komisyonu (CWGC) kayıtları, 19-21 Temmuz 1916 tarihleri ​​arasında Fromelles’teki Avustralyalı ölülerin 1,780 İngiliz 503’ü olduğunu ortaya koyuyor.
Her asker muhtemelen tanımlanmayı bekleyen kalıcı bir mezar taşısı olmadan gömülecek. Mart ayında bir kimlik kurulu, her bir askere, tarihsel, antropolojik, arkeolojik kanıtlar ve DNA bilgileri kullanarak kimlik seviyesinin atanabileceğini belirlemek için kanıtları değerlendirecek.
Sonraki ay boyunca, Commonwealth Savaşı Mezarları Komisyonu, yönetim kurulunun kararlarını yansıtan her asker için kalıcı taşlar inşa etmeye başlayacak.
Mezarlık inşaatı halen sadece% 70 tamamlanmış durumda ancak Temmuz ayına kadar tamamlanması bekleniyor. 19 Temmuz’da bitmiş mezarlığı meşrulaştırmak, Fromelles Muharebesi’nin 94. yıldönümünü kutlamak ve 1916’dan beri keşfedilmemiş olan 250 askerin son cenazesini yapmak üzere bir tören düzenlenecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.