Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kıyafet kurallarına ne oldu?

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:30

Description

Şimşek görünen en son modalarda taşlanmış göz kamaştıran bir kadını gösteriyor. “Böyle bir başarısızlık hissediyorum,” diye bağırıyor.
“20 yıldan beri alışveriş yapıyordum ve giymek için bir şey yok” dedi. Tam olarak nasıl hissettiğini biliyorum. Kendi gardıropum tam olarak anılacaktır, ancak her sabah giyip gideceğim bir ipucu olmadan önünde boş boş duruyorum.
Bu sadece benim tarafımdan kararsız değil, çünkü onları bildiğim gibi kıyafet kodlarının hepsi tamamen kırılmış durumda.
Her şeyden önce özgürce bir modada yaşıyoruz ve sonuçta çoğumuz gerçek bir karmaşa arayışı içeriyor. Örneğin işe alın. Çok uzun zaman önce, kadınların da dahil olduğu herkes bir takım elbise giymişti. Bir büroda çokça koptuğunu hatırlıyorum, çünkü bir erkek çalışanın düzenli olarak bir spor ceketi ve pantolon giydi (her zaman bir kravat takmasına rağmen). French olduğu için onunla birlikte kaçtı.

    Kadınların biraz daha uzantısı vardı. Etekler, ceketler ve pantolonları karıştırıp eşleştirebiliriz, ancak pantolonlar bile yirmi yıl önce kaşlarını çatmıştı. Ayrıca elbiseler giyebiliriz, ancak vurgu akıllıydı. Kimse kot pantolonunu giymeyi hayal etmezdi, çok daha az kopmuş kot pantolonumdu; ancak bu bugünlerde her yerde gördüğünüz gibi.
Daha profesyonel şirketler, özellikle üst düzey personel için bir kıyafet yönetmeliğini koruduğu halde, kot pantolonlar, utanç verici, öğretmenler (giyinmedikleri yüksek standartlar koymaları gerekir) ve neredeyse internetin dahil olduğu bazı mesleklerde neredeyse üniforma gibi görünüyor .

    Bu birkaç nedenden ötürü ortaya çıkmıştır. Yirmi yıl önce firmalar cuma günü Giysi Giydirme (DDF) uygulamaya başladılar. Bu, gerçekten de korkunç bir fikirdi ki, Pazartesiden perşembeye akıllı olmak zorundaydınız, ancak Cuma günü gevşetebilirlerdi. Sonuç, çalışma standartlarının kaymasıydı (ciddiye alındı) ve birçok firma fikri terk etti ancak eğilim yakalanmadan önce.
Aynı zamanda moda endüstrisi, kadınların giymek zorunda oldukları konusunda artık kurallar olmadığını beyan etti. Vogue’nun editörünü hatırlıyorum, kadınlar için ofiste hırkalar kullanmanın kabul edilebilir olduğunu söylüyordu, hepsi çok iyi oldu ama ne yapacağımıza dair bir ipucu olmadan çoğumuzdan ayrıldı. Bu gerçek bozulmalara neden olabilir. Gündelik bir firmada üst üste giyinirseniz, tarihli görünebilir ve daha profesyonel bir atmosferde underdress ederseniz bir sersem gibi görünürsünüz ve herkes sizin işinizde çöp olduğunu varsayıyor.

    Bu karışıklığın bir diğer nedeni şöhret dünyası. Sinemanın harika çağında yıldızlar nereye gitseler yıldızlara benziyordu. Şimdi yırtık pırtık kıyafetler, flip-floplar ve şekilsiz üstler giyerler. Ancak bunun bir açıklaması var. Bu, o kadar şaşırtıcı derecede cazip olduklarını ispatlamanın bir yoludur ki, geri kalanımızın çare vermesi gereken kıyı şeridine ihtiyaçları yoktur. Jennifer Aniston, prömiyerler ve partiler için onları bir araya getirir ancak geri kalanı o sahil serseri gibi gezinir ve hala şaşırtıcı görünüyor.
Julia Roberts ve Kate Moss’a ait. Bununla birlikte, muhteşem oldukları noktasını meşgul ederken, kurşunlarını takip eden geri kalanımız bu modanın düşmanınız ve arkadaşınız olabileceğini ispatlıyor. Sonra dışarıda gidiyor.

    Bu günlerde bir restorana ne giyiyorsun? Ya da tiyatro mu? Yakın zamana kadar ya Pazar günlerini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için bir şans olarak görülürdü. Bu tamamen değişti. Bazı tiyatrocular, dışarıdaki serserilerden ayırt etmeyi zorlaştıran bir şekilde giyinmeleri gerektiğini düşünürken sadece en akıllı restoranlar bir kıyafet yasası uygularlar.
Yalnızca opera ve bale insanların çaba göstermesine neden oluyor, muhtemelen biletlerin pahalı olduğunu ve göstermek istediği fiyata pahalıya mal olacağını göstermek istiyorlar.
Bunların herhangi biri gerçekten önemli mi? İyi evet . Başka bir şeyden başka, çaba gösterdiğiniz zaman, birlikte olduğunuz insanlara saygıyı ifade eder. Onları, kaba uyuduğunuz gibi görünmek istemeyecek kadar yüksek görüyorsanız öneririz. Aynı zamanda kendi boyunun bir sorusu. Bu nedenle, askeri ve diğer organizasyonların, üst düzey olduğunuza göre artan oranda büyüyen üniformaları var. Ayrıca dünyadaki tüm bisiklet monarşileri için tahtta kot pantolonunda oturan birini görmüyorsunuzdur.

    Artık sartorial standartlar geri getirilme zamanı geldi, bu yüzden hep birlikte giymek zorunda olduğumuz şeyleri çözebiliriz. Elbiseler adamı (kadın) yapar. Bunu hatırlamanın vakti geldi değil mi?

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.