Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kraliçe Annesinin mektuplarının ‘gizli’ müzayedesiyle öfke

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:40

Description

Mektuplar, geçen ayki Paris açık artırmasında satmak isteyen Lady Elizabeth Anson, Kraliçe Anne’nin yeğeni ve Kraliçenin ilk kuzeni olan düzinelerce kişisel eşya arasında yer aldı.
Majesteleri, annesinin sırlarını en yüksek teklif sahibine satmak üzere olduklarını öğrendikten sonra, Buckingham Sarayı’ndan emir almak üzere geri çekildi.
Açık artırma yalnızca 68 yaşındaki Lady Elizabeth’in çocukluğunun çoğunu geçirdiği Fransa’da ilan edildi.

    Auctioneers Coutau Begarie, satışla gündeme gelen miktarı açıklamayı reddetti ancak bir içeriden şunları söyledi: “Binlerce pounda çıktı.”
Diğer öğeler dahil edilmiş olsaydı bu miktarın yüz kat daha pahalı olurdu, kaynağa eklendi.
“Bunun yerine, açık artırmacılara utanç verici ve birçok potansiyel alıcıyı mutsuz bırakarak 11. saatte kaldırıldılar.
“Eşyalar Queen Anne tarafından yazılan samimi notları ve diğer birçok kişisel eşyayı içeriyordu. Satıcı sorun olmadığına ikna edildi ancak Kraliçe ve ekibi açıkça aksini düşünüyordu.

    “Eşyaların Sarayın açık emirleriyle satıştan çıkarılması gerektiği söylendi.”
Başka bir kaynak, öğelerin, geç Viscount Anson’un kızı olan Lady Elizabeth ile Windsor Kalesi’nde dünyaya gelen Danimarka’nın geç Prenses Anne tarafından satıldığını doğruladı.
Kaynak şöyle dedi: “Lady Elizabeth Paris’te iyi biliniyor, çünkü annesi boşandıktan sonra bir Danimarkalı diplomatla evlenmiş ve burada yaşamaya başlamıştı.
“Bütün seçkin müzayedeler gibi Coutau Begarie de asla bir satıcı kimliğini kamuya açıklamayacak, ancak öğelerin yapısı doğan kim olduğunu açıkça ortaya koyuyor.”

    Çekiç altına giren öğeler arasında Kraliyet Ailesi üyeleri tarafından gönderilen Noel kartları ve Kraliçe Annenin düğününden 1923 yılında çıkan bir program bulunmaktadır.
Coutau Begarie’nin bir sözcüsü şunları söyledi: “Gelecekte çekilen çok sayıda partinin satılamayacağını teyit edebiliriz.
Onlar kalıcı olarak satılıktan çekildi. ”
Toplum fotoğrafçısı Patrick Lichfield’ın küçük kız kardeşi Lady Elizabeth, 2006’da Kraliçe’nin 80inci doğum günü partisini düzenleyen olay organizatörü Party Planners’ı 1960’da kurdu.
Pazar Express’in çağrılarını dün geri vermedi. Buckingham Sarayı yorum yapmaktan kaçındı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.