Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Muhteşem bankacılar 40 milyar £ bonus için hazırlanıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:05

Description

ABD’li dev JPYMorgan Chase bonus bonanza bu hafta başlayacak. Cuma günü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığı tarihteki en yüksek tazminat potansiyelinden biri olan yöneticilere 29 milyar dolar ayırması bekleniyor.
Ardından Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, Barclays ve en çok tartışmalı olarak% 84 oranında vergi mükellefi olan Royal Bank of Scotland gibiları izleyecek. RBS, personel tutmaya çalışmak için £ 1.5 milyar ödemek istediği söyleniyor.
Hükümet, ödemeler için 25.000 £ ‘dan daha fazla bir değere yüzde 50 oranında bir gümrük vergisi koyarak ikramiye kültürü girişiminde bulundu. Önlemin önce 550 milyon pound getirmesi bekleniyordu.
Ancak politika başarısız oldu, şu anda City analistleri, Hazinenin vergiden £ 6billion kadar alacağını öngörüyor ve sekme etkili bir şekilde hissedarlar tarafından toplanıyor.

    Bununla birlikte, bazı İngiltere ve Avrupa bankalarının vergi masraflarının bir kısmını çalışanlarla paylaşmaya çalışacaklarına inanılıyor. Barclays da dahil olmak üzere bankalar, çalışanlarını tutmak için maaşlarını arttırıyor.
Bonuslar, bu yıl özellikle büyümekte olan döviz, emtia ve ironik olarak hükümet borcu pazarlarının yol açtığı yatırım bankacılığı kazançlarındaki artıştan dolayı özellikle büyüktür; bunlardan bazıları bankaları kendileri kurtarmak için kullanılmıştır.
Analistler Sanford Bernstein, ABD’nin en büyük beş bankasının yılın ilk dokuz ayında personelini telafi etmek için 50 milyar dolar ayırdığını açıkladı.
Analistler, son çeyrekte Goldman Sachs, Morgan Stanley ve JPMorgan tarafından en az 100 milyar dolarlık daha bir ayıracağını düşünüyorlar. ABD raporları, bankalar için toplam tazminat havuzunun aslında 90 milyar doları aşabileceğini öne sürdü.

    Kent uzmanları, en büyük mükelleflerin, tarihindeki en karlı yıllardan birine sahip olduktan sonra çalışan başına ortalama 595.000 dolar kazması beklenen Goldman Sachs olacağına inanıyorlar. JPMorgan işçileri ortalama 463,000 dolar tahsil edecek.
Bazı Şehir çalışanlarının, bazı bankaların finansal kriz sırasında aldığı muazzam kurtarma ödemelerinin ardından ücretin yeniden düşünülmesi gerektiğini düşünen bazı raporlar var.
Eleştirmenler, doğrudan Hükümetten para almayan bankaların dahi olsa, tüm sisteme güvenini destekleyen devlet desteğinden faydalandığını söylüyor.
Bazı eleştirileri ele almak için Goldman Sachs, en üst düzeydeki 30 yöneticinin ikramiyelerini stokta alacağını ve daha sonradan yanlış kararlar verirse geri çekilebileceğini açıkladı.

    İngiltere’de, yılda £ 1 milyondan fazla kazanan herhangi bir bankacı, City watchdog Finansal Hizmetler Otoritesi’nden yeni kurallar çerçevesinde bonuslarının yüzde 60’ını üç yıl ertelemek zorunda kalacak.
Analistler, şirket kurulları ile görüşmeler yaparak bankacılara olan yağ ödemelerini engellemek yatırımcıların elinde olduğunu söylüyor.
Ancak durum karmaşıktır. Birçok hissedar, rekabet gücünü engelleyerek bir banka terk eden bir personel selinin görülebileceği tedbirleri uygulamaktan çekindirecektir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.