Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ölümsüzlük: Terry Lawless gerçek bir şampiyon oldu

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:05

Description

Lawless merhametli ve her zaman önce güvenlik önlemi almış biri idi. Lawless’ın yardımıyla dünya şampiyonu olmaya devam eden boksörlerden Jim Watt, otobiyografisinde Watt’ın Adımı yazdı: “Terry, boksörlerine dövüşçüler yerine oğulları gibi davranan nadir bir yönetici türüdür. Yüzde 100 veriyor ve karşılık olarak aynı şeyi istiyor. Eğer onun için olmasaydı, bir dünya unvanı kazanmaya pek yakım olmazdım. ”
Büyük maçlara kadar, savaşçıları kendi evine götürürdü, kimsenin ihtiyaçlarına daha iyi bir şekilde katılabilir olduğunu düşünüyordu. On dokuzuncu yıldan önce emekliye ayrılmadan önce 50’den fazla boksu yönetti ve John H Stracey, Maurice Hope, Watt ve Charlie Magri’nin dünya şampiyonalarına yardım etti. Ayrıca Mark Kaylor, Kirkland Laing, Gary Mason, Horace Notice, John L Gardner ve Jimmy Batten gibi diğerlerinin kariyerlerini üstlenmişti.
West Ham’da dünyaya gelen Lawless kendisini hiç bir zaman kutlamadı; ancak İngiliz tüy siklet şampiyonu Sammy McCarthy ile yaptığı dostluk, spor tutkusunu sağlamlaştırdı ve 50’li yaşlardaki Ulusal Hizmet’i tamamladıktan sonra boks müdürlüğüne başvurdu. Muhtemelen en büyük mesleki başarısı, bu ülkenin şimdiye kadar ürettiği en sevilen dövüşçülerden biri olmaya devam eden Frank Bruno’nun çılgın yeteneklerini düzeltmekti.

    İlişkileri sonunda Bruno’yu 1986’da dünya şampiyonluğuna getirdi ve WBA şampiyonu Tim Witherspoon’a yenildi. Daha sonra beş turdan sonra durdurulmak üzere 1989’da Las Vegas’taki birleşmiş unvan için Mike Tyson’ın korkutucu figürünü üstlendi.
Bruno ve Lawless, Bruno’nun dünya şampiyonasını kazanma hayalini kurduğu zamana kadar ayrı yollarına gitmiş olsalar da, savaşçısı eski akıl hocasının kariyerinde ne kadar büyük bir rol oynadığını itiraf eden ilk kişi oldu.
Lawless, yönetici olarak geçirdiği günlerde Canning Kasabasında Londra doğumlu Royal Oak spor salonunda doğdu. 60’lı yaşlardan 80’lere İngiliz boksunun güçleri olduklarında, Mickey Duff, Jarvis Astaire, Harry Levene ve Mike Barrett’ın destekçileriyle yakın çalıştılar. Yönettiği son savaşçılardan biri, Bruno’nun yaptığı gibi, Calzaghe’nin Frank Warren’e olan bağlılığını değiştirmesinden önce İngiliz unvanını kazandığı Joe Calzaghe idi.

    Lawless, eşi Sylvia ile birlikte İspanya’da yaşamak üzere emekliye ayrıldıktan sonra birkaç yıldır sağlık sorunları yaşadı ve sadece safra kesesi ameliyatı geçirdi.
53 yılın karısı Sylvia, kızı Lorraine ve oğlu Steven’dan sağ kurtuldu.
TERRY LAWLESS 1933-2009

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.