Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis karakoluna yapılan saldırıda 18 kişi öldü İntihar arabası bombacısı

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:20

Description

Patlamalar, ülkenin 7 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde insanları güvende tutma konusunda daha fazla soru işaret ediyor.
Bombardıman, başkent Bağdat’taki bir polis suç laboratuvarının yakınlarında vuruldu.
18 ölü, ağırlıklı olarak Karradah merkez mahallesinde Tahariyat Meydanı’ndaki adli soruşturma bürosunda çalışan polis memurlarıydı. En az 82 kişi yaralandı. Saldırı, intihar bombacılarından üç Bağdat oteli hedef alan 41 kişinin öldüğü ve 106 kişinin de yaralandığı günün birinde geldi.
Batılı ziyaretçileri ve gazetecileri ile popüler olan Sheraton, Babylon ve Hamra otelleri üzerindeki saldırılar, Saddam Hüseyin’in kuzeni ve azizlerinden Ali Hassan el-Mecid’in (65) savaş suçlarıyla yargılanması ile çakıştı.
Majid – Kimya Ali olarak adlandırılan – 1988’de Kürt kasaba Halabja’ya gaz saldırısı düzenleyen ve çoğunlukla kadınlar ve çocuklar olmak üzere 5 bin 600 kişinin ölümüyle sonuçlanan Saddam rejiminin en büyük acımasızlığı nedeniyle idam cezasına çarptırıldı.

    Askıları Irak devlet televizyonunda gösterildi. Dün, memleketi Tikrit yakınlarındaki diğer aile üyelerinin yanında Majid için bir mezar kazılmıştı.
Irak’taki seçmenler sandık başına gitmeden önce gerginlik yaratan korkunç bomba saldırıları, hükümet binaları ve diğer güvence altındaki diğer hedefler üzerine büyük saldırılar düzenleyen yedi haftalık duraksamayı parçaladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.