Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Silah korkutucu öğretmeni vuruldu

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:55

Description

Allan Dickson, iki silah kaçakçılığı suçlamasını kabul ettikten sonra, geçen sene Mart ayında Edinburgh Şerif Mahkemesi’nde 1,000 sterline para cezasına çarptırıldı.
33 yaşındaki Dickson, “tamamen niteliksiz” olduğunu bildiren olaydan sonra Midlothian Konseyi tarafından askıya alındı. Genel Öğretim Konseyi (GTC) Disiplin Alt Komisyonu, karar vermedikten sonra en az bir yıl kendine vurdu öğretmek için uygun.
İçki sorunu olan Dickson, panelin “tutkusu” ile devam etmesine izin vermesi yönünde kararlar vermesine rağmen, suçlamaların kendisini kayıt dışı bırakacak kadar ciddi olduğunu itiraf etti.
Öğretmeni temsil eden Adam Scarcliffe şunları söyledi: “Allan, saygıdeğer şekilde alt komitenin kendisini kayıttan kalıcı olarak çıkarmasını istemesini istiyor. Bu onun ilk suçu ve tamamen karaktersiz biriydi. ”

    Dickson, Newbattle Community Lisesinde baş öğretmen olan Colin Taylor’dan bir karakter referansı da sundu: “Eğitim sadece Allan için bir iş değil. Mesleki cezanın uygun olduğunu düşünüyorsanız, gelecekte bir noktada sevdiği mesleğe dönmesine izin vermenizi rica ediyorum. ”
Ancak, GTC için avukat Paul Marshall şunları söyledi: “Davalı’nın ateşli silahları boşaltma eylemleri son derece önemli bir yer tutuyor ve komitenin bu meseleye nasıl tepki vermesi gerektiği konusunda şüpheye yer yok. Bu davadaki tek sorumlu kurs onu kayıttan çıkarmaktır. ”

    Panelden sorumlu olan Carole Ford, Dickson’un kişisel durumunu gördüklerini ancak kendisini kaldırmanın gerekli olduğunu düşünüyorlar.
Ford, şunları söyledi: “Davalı, biri din bakanından diğeri baş öğretmen olmak üzere iki karakter göndermişti. Her iki hakem de davalı kişinin kişisel durumuyla ilgili kişisel bilgiye sahipti.
“Buna ek olarak, davalı davranışlarından dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi. Alt komite, bunun karaktersiz olduğu düşünülen ilk suç olduğunu ve varolan bir alkol bağımlılığı sorununun danışma sürecine girdiğini kabul etti.

    “Ancak, alt komisyon, davalı adının kayıt defterinden kaldırılması gerektiği konusunda oybirliği sağladı.
“Davalı bir silah bulundurmak yasadışı bir yere sahipti ve sorumsuz davranması ve sorumsuz davranması son derece sorumsuzdu.”
Dickson, Temmuz 2008’de Edinburgh’da gazla çalışan bir hava tabancasından atışlar yapıyordu. 18 yaşındaki Scott Melvin, polise gitmeden önce emniyetten kaçmak zorunda kaldı.
Öğretmen daha sonra kendisine röportaj yapan polise, bir çete tarafından dövüldükten sonra Bay Melvin’i korkutmaya çalıştığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.