Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tony Blair: Birçok kılıçtan oluşan bir adam

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:15

Description

Zafer ve trajediden kurtulabilen tüm Shakespeare aktörlerini (David Tennant – yiyin yiyin) unutun.
Blair, tiyatro yeteneğini sergiledi ve bilinmeyen halde eleştirmen olarak parlayan yeni bir yeteneği selamlıyorum.
Tam uykusuz sorgulayıcılarının yarı dairesinin tam karşısındaki tam 9.31’de oturduğu andan itibaren, deneyimli topluluğun elanlarıyla birlikte oynadı.
Yüzü gergin görünüyordu, gözlerin altındaki poşetler “Uykusuz Geceler” diye bağırdı ve orta boşluktaki belli belirsiz noktalara bakan o eski dramatik numarayı kullandı, ağız biraz açıktı. Bu her zaman stres yaratmak için kullanılır.
Yakında daha da ileri götürüyordu. Kurnaz, perili bakışlar kayboldu ve dişler parlıyordu, cevaplara tepki olarak “makul” duygusunu sızdı. Bu biraz tanıdık, “Dürüst bir adamım” dedi, kararlı, hatta bakışları.

    Sorgulama esnasında, Barışçu Blair (karakter olarak çalıştı) karakterlerinin galerisinden koparıldı. Bu, bir kaş çıkardı, çene okşayarak ve başını salladı. Biri yarısı ona “Lordship Please” ibaresi ile cevapları biberleştirmesini bekledi.
Sonra Dignified Statesman vardı – çok fazla gerekçe ve derinlik önermek için tek duraklama içeriyordu. Ayrıca daha cesaretle, sanki suçlanıyormuş gibi oturuyordu.
Karşı çıktığı herhangi bir şeye karşı geldiğinde ya da şüpheli bir ışıkla gösterdiğinde, Churchillian pout’dan bir ipucu çıktı ve genellikle çok çiyili olan Bambi gözleri, şüpheyle kurnazca sertleşti. Blair ayrıca gerektiğinde “iç çekiş” yaptı. (Bir oyuncu çok fazla ani keder, sabırsızlık, pişmanlık duygusu verebilir – yalnızca iç çekerek). Ve uzun süren aşağı bakışlardan – sanki küçümsenmiş gibi – büyük bir yarar sağladı.

    Hareketleri gösterişli, geniş silahlı, hassas, başparmak ve işaret parmağına kadar değişiyordu. Bazen elleri o kadar çok titreşir ki, gece boyunca televizyonda ekranın bir köşesinden çıkan işaret dili halkından birine benzedi.
Blair, aktörün kitabındaki hilelerden birçoğunu kullandı – hassaslığın kırılgan görünümünden (onun bütünlüğünden şüphelenmeli), düşmanı kıyılarımızdan ve tatlı ülke yollarından uzak tutmanın soylu, büyük devlet adamı bakışına kadar.
Chilcot sahneye ulaşırsa, belki bir müzikal olmalı. Çünkü Tony Blair, büyük bir musluk dansçısı, busking’de bir şef.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.